مترجم سایت

سنگها و خواص اعجاب انگیز
X
تبلیغات
زولا

سنگها و خواص اعجاب انگیز
تأثیرات سنگها در زندگی و درمان امراض از نظر پیشوایان دین و دانشمندان 
فروشگاه مجازی
تبلیغات
گـــــــالـری وبـلاگ

اسلاید شو

سنگهای ماه تولد
سنگ های ماه تولد کلیک کنید
● سنگ‌ها و خواص اعجاب انگیز ●●● وبلاگی جهت شناخت انواع سنگ‌ها و خواص آنها ●

نقش انگشتری های امام صادق (ع)

 

۞ روزی امام رضا (ع) به بزنطی از اصحاب خاص خود،دو انگشتری را نشان دادند،که یکی انگشتری موسی بن جعفر (ع) و دیگری انگشتری امام صادق (ع) بوده و روی انگشتری امام صادق (ع) اینچنین حک شده بوده است: « اَنتَ ثِقَتی فَاعصِمنی مِنَ النّاس ». (کافی:6/473،بحار:47/11،وسائل:4/100)

 

۞ امام رضا (ع) به حسین بن خالد فرمود: روی انگشتری امام صادق (ع) اینچنین نوشته شده بود: « اللهُ وَلیِّی وَ عَصمَتی مِن خَلقِه ». (کافی:6/474،امالی صدوق:543،بحار:47/8)

 

۞ روزی راوی در شهر به معتب [خادم امام صادق (ع)] برمی خورد و می بیند که همراه او انگشتری است. از او دربارۀ آن می پرسد. معتب می گوید: این انگشتری امام صادق (ع) است. راوی انگشتری را می گیرد تا نوشتۀ آنرا بخواند،بر روی آن نوشته شده بود : « اللّهمَّ أنتَ ثِقَتی فَقِنیٰ شَرَّ خَلقِک ». (کافی:6/473،بحار:47/11،وسائل:5/100)

[خطوط ذکر شده در این سه روایت از نظر معنی یکی است و لکن عبارات آن باهم تفاوت دارد و این یا به دلیل تعدد انگشتری هاست و یا اینکه به جهت اختلاف نُسَخ می باشد.]

 

۞ راوی از امام صادق (ع) درباره حکم حک کردن نقش بر روی انگشتری به غیر از اسم خود و پدر پرسید،حضرت فرمود: اشکال ندارد،بر روی انگشتری من حک شده بود: « اللهُ خالِقُ کُلَّ شَیء ». (کافی:6/473،وسائل:5/98،بحار:47/10)

 

۞ از دیگر انگشترهای امام صادق (ع)،دو انگشتری امام حسین (ع) بوده که وصف آن قبلا بیان شد. چنانکه در حدیث آمده،امام صادق(ع) یکی از آن دو انگشتری را که نقش روی آن « لا إله إلّا اللهُ عُدَّةَ لِلِقاءِ الله » بوده را در هر روز جمعه در دست می کرده و نماز می خوانده اند. (امالی صدوق:208،بحار:16/123)

 

۞ از انگشترهای دیگری که نزد امام صادق (ع) بوده است انگشتر پیامبر اکرم (ص) با نقش « محمّد رسول الله » بوده است. (کافی:6/479،بحار:16/123)

[ شنبه 25 شهریور 1391 ] [ 16:43 ] [ مجتبی ]

دسترسی به مطالب مهم
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 391059