مترجم سایت

سنگها و خواص اعجاب انگیز
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سنگها و خواص اعجاب انگیز
تأثیرات سنگها در زندگی و درمان امراض از نظر پیشوایان دین و دانشمندان 
فروشگاه مجازی
تبلیغات
گـــــــالـری وبـلاگ

اسلاید شو

سنگهای ماه تولد
سنگ های ماه تولد کلیک کنید
● سنگ‌ها و خواص اعجاب انگیز ●●● وبلاگی جهت شناخت انواع سنگ‌ها و خواص آنها ●

مروارید ( Perle )مروارید از ماده اولیه بنام مادر مروارید که کربنات کلسیم است و از مادۀ آلی دیگری بنام«کنچیولین» تشکیل می گردد که بصورت لایه های بسیار نازک و متحدالمرکزی دور هسته جسم بیگانه ای از صدف ترشح می شود.با این که درجه سختی دانه مروارید پایین است،شکستن و خردکردن آن،به علت ساختار توده ای اش سخت است.

عمر مروارید بیش از صدوپنجاه سال نیست و خشکی و رطوبت هردو برای دانه های مروارید مضر است.همچنین آتش و حتی گرمای بیش از اندازه بدن می تواند سبب شود تا آب موجود در ماده کنچولین از بین برود و عمر مروارید کوتاه شود.

همچنین برخورد سطح مروارید با اجسام و تماس آن با کثیفی،اسیدها،مواد آرایشی،اسپری و عطرها در دوام و جلای مروارید اثر منفی می گذارد و سبب می شود مروارید مات و بی جلا گردد و سپس ترک بخورد و سرانجام پوسته پوسته شود،لذا سفارش می کنند که مروارید را همراه با دیگر جواهرات به کار نگیرند.

مرغوب ترین مرواریدهای دنیا از خلیج فارس به دست می آید و در رنگهای صورتی،سفید شیری،کرم،طلایی،سبز،آبی و سیاه یافت می شود.

واژه مروارید معمولا به مرواریدهای طبیعی اطلاق می شود و مرواریدهایی که با روش مصنوعی و یا به کمک انسان تولید می شود به عنوان مروارید پرورشی نامگذاری شده اند.

تشخیص مروارید طبیعی از مصنوعی و پرورشی به علت شباهت ظاهری بسیار مشکل است،لذا از وزن مخصوص آنها برای این کار استفاده می کنند.

وزن مخصوص مروارید طبیعی معمولا کمتر از 73/2 است،درحالیکه وزن مخصوص اکثر مرواریدهی پرورشی بیشتر است.

مرواریدهای پرورشی تحت پرتو ماوراء بنفش دارای درخششی زرد رنگ و در پرتو اشعه X دارای درخششی سبز رنگ می باشد،درحالیکه مرواریدهای طبیعی اینگونه نیستند.

جالب است بدانید بزرگترین مروارید جهان 450 قیراط وزن دارد و در موزه زمین شناسی لندن نگهداری می شود.

خواص و فواید

مروارید طبعی معتدل دارد،چشم را تقویت می کند و روشنایی و نور آنرا می افزاید و برای تقویت معده و روده ها و درمان زخم معده مؤثر است و برای کمبود کلسیم از آن می توان استفاده کرد.

مروارید شادی می آورد و سبب لطافت قلب و روح می شود و غم و اندوه و ضعف روحیه را از بین می برد.

[ سه‌شنبه 21 شهریور 1391 ] [ 20:44 ] [ مجتبی ]

دسترسی به مطالب مهم
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 394314