مترجم سایت

سنگها و خواص اعجاب انگیز
X
تبلیغات
زولا

سنگها و خواص اعجاب انگیز
تأثیرات سنگها در زندگی و درمان امراض از نظر پیشوایان دین و دانشمندان 
فروشگاه مجازی
تبلیغات
گـــــــالـری وبـلاگ

اسلاید شو

سنگهای ماه تولد
سنگ های ماه تولد کلیک کنید
● سنگ‌ها و خواص اعجاب انگیز ●●● وبلاگی جهت شناخت انواع سنگ‌ها و خواص آنها ●

یک صدف بسیار بزرگ که عمر آن به 145 میلیون سال می رسد بزرگترین مروارید جهان را در دل خود پنهان کرده است.


کشف بزرگترین مروارید جهان بسیار مهیج است اما دانشمندان بریتانیایی حاضر به گشودن فسیل صدف که این مروارید را در دل خود پنهان کرده نیستند.

دانشمندان بلو ریف آکواریوم پرتسموث انگلستان  ترجیح می دهند این صدف 145 میلیون ساله که 10 برابر بزرگتر از صدف های عادی است دست نخورده باقی بماند، به‌رغم اینکه  تصاویرMRI آن نشان می دهند یک مروارید به بزرگی یک توپ گلف در درون شکم آن است.

به گفته کارشناسان جواهر، مرواریدی  به بزرگی یک توپ گلف دو برابر بزرگتر از مرواریدی است که هم اکنون رکورد بزرگترین مروارید جهان را در اختیار دارد. برای این مروارید به دشواری بتوان قیمتی تعیین کرد.

اما بلو ریف آکواریوم پرتسموث انگلستان  به دلیل ارزش علمی صدف حاضر به نابودی آن نیست. بر اساس حلقه های رشد که روی پوسته آن مشاهده می شود صدف 200 سال عمرکرده و سپس مرده است. اما اخیرا این صدف فسیل شده در تور ماهیگیران گرفتار شد.

یک دانشمند بلو ریف آکواریوم پرتسموث تایید می کند: هنگامی که ماهیگیران به بندر بازگشتند تصور می کردند که صدف زنده است اما پس از تمیز کردن پوسته آن متوجه شدند که صدف تبدیل به فسیل شده و مانند یک تکه سنگ است.

بلو ریف آکواریوم پرتسموث فسیل صدف ارزشمند را از ماهیگیران خریداری کرده است و  بنا به تصمیم دانشمندان گنجی که در زیر پوسته آن پنهان است در همان جا  باقی خواهد ماند.

[ پنج‌شنبه 6 مهر 1391 ] [ 03:17 ] [ مجتبی ]

دسترسی به مطالب مهم
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 391059